Deltagende kirker 2010

Tilmelding af Deltagende kirker kan kun ske af registrerede brugere. Tilmelding sker sammen med registreringen eller efterfølgende nederst på siden Din profil

Klik på kirkens navn og se kirkens egen hjemmeside.

For kirker uden egen hjemmeside vises et billede af kirken fra DIS-Danmarks kirkedatabase.

Kirke Stift Tidspunkt
Bregninge Fyn 10.00
Flemløse Fyn 10.30
Kerte Fyn 10.30
Norup Fyn 10.00
Verninge Fyn 10.30
Agerskov Høstgudstjeneste Haderslev 10.30
Burkal  Høstgudstjeneste Haderslev 10.00
Hornstrup Haderslev 10.30
Nørremarkskirken Haderslev 10.30
Tørring Haderslev 10.30
Vinding Haderslev 10.00
Åle Haderslev 09.00
Blistrup Helsingør 10.30
Haraldskirken Høstgudstjeneste Helsingør 10.00
Lynge Helsingør 10.30
Stenløse Helsingør 10.00
Veksø Helsingør 10.00
Højdevang København 10.00
Sankt Stefans København 11.00
Arninge Lolland-Falster 09.30
Avnede Lolland-Falster 10.30
Bandholm Lolland-Falster 19.00
Birket Lolland-Falster 10.00
Brarup Lolland-Falster 10.30
Brarup Koncert Gospel Kids Lolland-Falster 14.00
Eskilstrup Bamsegudstjeneste Lolland-Falster 10.30
Gloslunde Høstgudstjeneste Lolland-Falster 11.00
Holeby Lolland-Falster 10.30
Horbelev Lolland-Falster 10.30
Horslunde Lolland-Falster 10.30
Klosterkirken Lolland-Falster 10.00
Krønge Lolland-Falster 10.30
Landet Lolland-Falster 10.30
Langø  Høstgudstjeneste Lolland-Falster 11.00
Lillebrænde Lolland-Falster 11.00
Lindeskov Lolland-Falster 10.00
Løjtofte Lolland-Falster 10.30
Maribo Domkirke Lolland-Falster 10.00
Nebbelunde Høstgudstjeneste Lolland-Falster 10.00
Nordlunde Lolland-Falster 09.00
Nordre – Nykøbing F Lolland-Falster 10.00
Nysted Høstgudstjeneste Lolland-Falster 10.30
Rødbyhavn Lolland-Falster 10.00
Sandby Lolland-Falster 10.00
Stubbekøbing Lolland-Falster 11.00
Sundkirken Lolland-Falster 10.00
Systofte Lolland-Falster 10.30
Søllested Lolland-Falster 10.30
Tillitze Med Kammerkor Lolland-Falster 19.00
Tågerup Høstgudstjeneste Lolland-Falster 10.30
Utterslev Lolland-Falster 19.00
Vesterborg Lolland-Falster 14.00
Vindeby Lolland-Falster 19.00
Madum  Ribe 09.00
Ringkøbing Gudstjenesten er tekstet Ribe 10.15
Staby Ribe 10.30
Borre Roskilde 10.30
Jakobskirken Roskilde 10.00
Karlstrup Roskilde 09.30
Nørrevangskirken – Slagelse Familiegudstjeneste Roskilde 10.00
Roholte Roskilde 10.30
Roskilde Domkirke Høstgudstjeneste Roskilde 10.00
Sankt Povl – Korsør Roskilde 10.00
Snesere Koncert Roskilde 17.00
Stensby Høstgudstjeneste Roskilde 10.30
Store Fuglede Høstg. ,FDF, konfir.kor Roskilde 10.30
Store Heddinge Roskilde
Vester Broby Roskilde 10.30
Vor Frue – Kalundborg Roskilde 10.00
Almind Viborg 10.30
Sparkær Viborg 15.00
Agersted Høstgudstjeneste Aalborg 14.00
Ajstrup Aalborg 10.00
Arden Aalborg 11.15
Astrup Aalborg 10.00
Brønderslev Aalborg 10.00
Hadsund Aalborg 11.00
Horsens Aalborg 10.30
Hune Aalborg 10.30
Oue Aalborg 11.15
Rold Aalborg 19.30
Terndrup Høstgudstjeneste Aalborg 11.00
Vadum Den 10.10.2010 Aalborg 10.00
Valsgaard Aalborg 10.00
Vang Aalborg 09.00
Vebbestrup Aalborg 10.00
Vive Aalborg 09.30
Voer Høstgudstjeneste Aalborg 10.15
Vor Frue Aalborg 10.00
Øster Hurup Aalborg 10.30
Rimsø Århus 10.30
Enslev 10.15

Fejl eller mangler på denne side bedes meddelt til webmaster på fyldkirken(a)gmail.com

Reklamer
%d bloggers like this: