Deltagende kirker 2013

Gudstjenester søndag den 29. september 2013

Deltagerlisten omfatter de kirker, der aktivt har tilmeldt sig samt de kirker, Udvalget har læst om i kirkeblade og aviser samt ved søgning på hjemmesider.

Tilmelding kan ske via  Tilmeldingsformularen

Opdatering af hjemmesiden med nye oplysninger foregår ikke automatisk, hvorfor der må afventes en manuel behandling.

Det er glædeligt, at der hvert år er rigtig mange kirker, der betragter sig som en del af fællesskabet Fyld Danmarks Kirker.

Klik på “www” og kom direkte til kirkens egen hjemmeside.

Kirke Tidspunkt Særligt www Stift
Den Hellige Families Kirke 09.30 www .Katolsk
Aunslev 10.30 Musikskolen medvirker www Fyen
Brahetrolleborg 10.30 Fyn
Karup 09.00 Fyn
Holbøl 10.00 Haderslev
Hvejsel 19.30 Haderslev
Løjt 10.30 Haderslev
Rise 10.30 Haderslev
Græse 10.30 Helsingør
Kgs. Lyngby – Christianskirken 10.00 www Helsingør
Mørdrup 10.00 www Helsingør
Taastrup Nykirke 10.00 Helsingør
Ullerød 10.30 Morgenmad fra 09.30 Helsingør
Kingo 10.00 Om skaberværket København
Stefanskirken 11.00 Orgeljubilæum www København
Avnede 10.30 Høstgudstjeneste www Lolland-Falster
Birket 10.00 Lolland-Falster
Femø 13.30 Lolland-Falster
Gloslunde 11.00 www Lolland-Falster
Horslunde 10.30 www Lolland-Falster
Kettinge 14.00 Lolland-Falster
Købelev 10.15 Lolland-Falster
Langø 19.00 Lolland-Falster
Lillebrænde 11.00 Høstgudstjeneste www Lolland-Falster
Majbølle 10.30 www Lolland-Falster
Maribo Domkirke 10.00 Lolland-Falster
Nakskov – Sankt Nikolai 10.30 Kirkekaffe Lolland-Falster
Nordlunde 09.00 www Lolland-Falster
Sundkirken 10.00 Lolland-Falster
Sædinge 10.00 www Lolland-Falster
Søllested 10.30 Høstgudstjeneste Lolland-Falster
Toreby 10.30 Lolland-Falster
Utterslev 10.30 med Englestøv Lolland-Falster
Vesterborg 10.30 Lolland-Falster
Vindeby 09.00 Lolland-Falster
Skrave 10.30 Høstgudstjeneste www Ribe
Staby 10.30 Ribe
Antvortskov 10.00 www Roskilde
Benløse 10.00 Roskilde
Sankt Jørgensbjerg 10.00 Eftf. Menighedsmøde www Roskilde
Blære 09.30 Den 13. okt. 2013 !!! Viborg
Hersom 09.30 Høstgudstjeneste www Viborg
Klejtrup 14.00 Høstgudstjeneste www Viborg
Sparkær 15.00 Viborg
V. Bjerregrav 11.00 Høstgudstjeneste www Viborg
Agersted 14.00 Aalborg
Ajstrup 10.00 Høstgudstjeneste og Kirkefrokost www Aalborg
Brønderslev 10.00 Aalborg
Dorf 14.00 Høstgudstjeneste www Aalborg
Hellevad 16.00 Høstgudstjeneste www Aalborg
Hjallerup 14.00 Høstgudstjeneste www Aalborg
Jerslev 14.00 Aalborg
Melholt 10.30 Høstgudstjeneste www Aalborg
Nykøbing Mors 10.30 Høstgudstjeneste og kirkefrokost . Aalborg
Serritslev 16.00 Efterfølgende fællesspisning www Aalborg
Stenum 11.00 Aalborg
Terndrup 11.00 Høst- & Gospelgudstj. www Aalborg
Thise 14.00 Aalborg
Voer 10.15 Aalborg
Ø. Hjermitslev 19.00 Aalborg
Ørum 11.00 Høstgudstjeneste www Aalborg
Aalborg – Vor Frue 10.00 Aalborg
Balle 10.30 Om skabelsestiden Aarhus
Gellerup 10.00 Aarhus

Fejl eller mangler på denne side bedes meddelt via Kontaktformularen eller Tilmeldingsformularen

Reklamer