SMS service i Aarhus

Fyld kirkerne i Aarhus

KFUM og KFUK i Distrikt Aarhus vil gøre en indsats for at fylde kirkerne i Aarhus. Derfor inviterer vi vores medlemmer og alle andre interesserede til at tage til højmesse en gang om måneden i en udvalgt kirke.

Det er vores indtryk, at flere af KFUM og KFUKs medlemmer i alderen 20-30 år gerne vil komme til højmesse i kirken. Udfordringen er bare at få det gjort. Derfor opfordrer vi til fælles kirkegang, og som en ekstra service kan du tilmelde dig SMS-påmindelser, som kommer to gange i forbindelse med den månedlige fælles kirkegang.

Vi håber på at se dig – og tag gerne en ven eller to mere med!

SMS-service

Hvis du tilmelder dig vores SMS service, modtager du to SMSer i forbindelse med hvert arrangement. Fredag eftermiddag sender vi dig adressen på den kirke vi vil fylde den følgende søndag. Søndag morgen får du en påmindelse i tilfælde af at du skulle have glemt arrangementet i løbet af lørdagen!
Advertisement
%d bloggers like this: